english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita představuje hodnoticí kritéria pro nejbližší výzvy v OPŽP

20.06.2016 - Červnové číslo Priority se zaměřilo na dění na Monitorovacím výboru Operačního programu Životní prostředí, který se uskutečnil koncem května v Praze. Odsouhlasena na něm byla hodnoticí kritéria aktuálních výzev z prioritních os 1, 3 a 4.

Členové výboru projednali i celkový stav a vývoj operačního programu. Dění z výboru se Priorita věnuje na speciálních stranách.

Dále stojí za zmínku aktuality týkající se podpory vodohospodářských projektů. Z Operačního programu Životní prostředí nyní půjde více než pět miliard korun na již schválené projekty na zlepšení vodohospodářské infrastruktury a zajištění pitné vody v období sucha. Aktuální je i nová výzva k podávání žádostí zaměřená na projekty předcházející rizikům plynoucím z povodní.

V Prioritě čtenáři najdou také reportáž o takzvaných ptačích domcích ve městě Úštěk, kde byla díky dotaci zpevněna pískovcová skála, která ohrožovala obydlí lidí bydlících pod ní i na samotné skále postavené ptačí domky. Jiný text odkazuje k šumavskému Návštěvnickému centru Srní, které bylo postaveno za pomoci dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Priorita 6/2016

 
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.