english  | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Priorita: Aktuální výzvy a rozhovor s ředitelem České inspekce životního prostředí

15.08.2016 - Prázdninové dvojčíslo Priority přináší zaktualizovaný přehled stávajících i nově vyhlášených výzev na předkládání žádostí o dotace z Operačního programu Životní prostředí i Národního programu Životní prostředí.

V Operačním programu Životní prostředí jde celkem o pět výzev, z nichž jedna podporuje nízkoenergetická opatření u veřejných budov, dvě jsou zaměřeny na materiálové a energetické využívání odpadů a další pak na projekty mířící na péči o přírodu a krajinu. V Národním programu Životní prostředí nově vyhlášená výzva nabízí tři sta milionů korun na obnovu stávajících a na nové zdroje pitné vody.

V rozhovoru s ředitelem České inspekce životního prostředí Erikem Geussem a vedoucím oddělení odpadového hospodářství inspekce Lukášem Kůsem se čtenáři Priority dozvědí, jaký je rozdíl mezi takzvanou starou a novou ekologickou zátěží, dále něco o tom, jak se v České republice občas převáží nebezpečný odpad z místa na místo. Peníze hlavně obcím a krajům na sanaci ekologických zátěží, u nichž není znám jejich původce nebo nekoná nápravu, nabízí právě v tuto chvíli Národní program Životní prostředí

Priorita stejně jako každý jiný měsíc přináší obvyklou porci pravidelných rubrik, v nichž čtenáře seznamuje s úspěšnými projekty podpořenými z Operačního programu Životní prostředí.Co se týče již zmíněných ekologických zátěží, aktuálně nabízí i text o tom, jak čerpat dotace na jejich sanaci, od Lukáše Čermáka z odboru environmentálních rizik a ekologických škod Ministerstva životního prostředí. Lukáš Čermák vystupoval na nedávných seminářích realizovaných Státním fondem životního prostředí ČR na výše uvedené téma.

Priorita 7-8/2016
Partneři

Evropská unieTento projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.