Otázky a odpovědi
Zobrazit odpověď
Určitou možnost by snad mohl nabídnout Operační program Podnikání a inovace, ale neznáme detailně možnosti uvedeného programu a jeho aktuální nabídku. Zkuste se proto, prosím, obrátit se svým dotazem (projektem) na agenturu CzechInvest, zde na bezplatnou informační linku o programech podpory podnikání 800 800 777, případně můžete využít e-mail: programy@czechinvest.org.
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
Zobrazit odpověď
V harmonogramu výzev máte uvedeno, že je připravovaná výzva do oblasti podpory 7.1 Rozvoj infrastruktury pro realizaci environmentálních vzdělávacích programů, poskytování environmentálního poradenství a environmentálních informací. Bude výzva zaměřena podobně jako uzavřená výzva č. XLIII?
detail >>Zobrazit odpověď
Daná výzva z oblasti 7.1 je podle aktuálního znění harmonogramu plánována až na závěr léta, předběžně na září 2013. Dokud však nebudou před otevřením příjmu zveřejněny oficiální podmínky výzvy, není možné předávat informace o tom, jak bude výzva specifikována, jaké typy projektů budou přesně podporovány, které subjekty budou přijatelnými příjemci atd. Takové informace totiž nemáme prozatím k dispozici. Sledujte, prosím, Aktuality, resp. Nabídky dotací, na webu programu, www.opzp2007-2013.cz.
Existuje nějaký dotační program pro sportovní organizaci v tomto duchu: chceme osadit 2 retenční nádrže na zachytávání dešťových vod + vrtanou studnu, abychom potom pomocí toho zavlažovali fotbalové hřiště - nyní hřiště musíme zavlažovat pitnou vodou. Jednalo by se o úsporu cca 300 - 350m3 pitné vody ročně. Lze žádat o dotaci?
detail >>Zobrazit odpověď
Tak jak projekt popisujete, čili vytvoření technické nádrže sloužící k zavlažování hřiště, jej podpořit nemůžeme. V OPŽP je možné podpořit v prioritní ose 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny, v oblasti 6.4 Optimalizace vodního režimu krajiny, budování a obnovu retenčních a akumulačních nádrží přírodního charakteru, které se podílejí na krajinné a ekosystémové diverzitě vedoucí ke zvyšování retenční schopnosti krajiny, ochraně a obnově přirozených odtokových poměrů a k omezování vzniku rizikových situací, zejména povodní. Bližší podmínky jsou uvedeny na našich webových stránkách, www.opzp2007-2013.cz, Dokumenty ke stažení, zde Obecné předpisy, v Implementačním dokumentu, bod 3.6 Prioritní osa 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny.
Zkuste ještě konzultovat jiné možnosti dotací ze strukturálních fondů na bezplatné lince 800 200 200. Jedná se o linku Eurofon zřízenou Ministerstvem pro místní rozvoj, kde mají kolegové základní přehled o všech možnostech dotací ze SF v ČR.
Nepodařila se mi najít udržitelnost u projektů prioritní osy 6. Můžete mi poradit jak dlouhá je u těchto projektů udržitelnost nebo kde tuto informaci najít?
detail >>Zobrazit odpověď
Jaká je minimální výše způsobilých nákladů v prioritní ose 6? Připravujeme se totiž na plánovanou výzvu dle zveřejněného harmonogramu. Dívala jsem se do podkladů, ale nějak se mi nedaří nalézt omezení pro výši způsobilých nákladů. Zajímalo by mne, zda a kde je toto specifikováno.
detail >>Zobrazit odpověď
Je možno požádat o dotaci z OP Životní prostředí prioritní osa „4.2 - Odstraňování starých ekologických zátěží" na odstranění starých budov (prasečáku), který před dvěma lety vyhořel, a starých promořených budov po chovu krav?
detail >>Zobrazit odpověď
Popsaný případ by eventuálně mohl spadat pod oblast podpory 4.2 a tedy projekt sanace starých ekologických zátěží, nicméně zcela zásadní zde bude, zda se skutečně jedná o starou ekologickou zátěž, což z dotazu není příliš zřejmé. Za starou ekologickou zátěž lze totiž považovat závažnou kontaminaci horninového prostředí, podzemních nebo povrchových vod, ke které došlo nevhodným nakládáním s nebezpečnými látkami v minulosti. Přičemž zjištěnou kontaminaci je možno brát jako starou ekologickou zátěž pouze v případě, že původce kontaminace neexistuje nebo není znám. Viz bližší popis v textu Implementačního dokumentu a dále metodický pokyn pro analýzu rizik.
Popis všech nutných dokladů (a předpokladů) k takové žádosti pak najdete v textu Závazných pokynů. Každý projekt v oblasti podpory 4.2 musí být s ohledem na výše uvedené předem konzultován s Odborem environmentálních rizik a ekologických škod MŽP (OEREŠ), který je odborným garantem těchto projektů a vydává ke každé žádosti závazné stanovisko. Pokud by toto stanovisko bylo souhlasné, bylo by pak možné žádat o související dotaci. Více k tomuto konkrétnímu případu tedy viz daný odbor MŽP s číslem 750.
Připravujeme žádost o dotaci na nákup domácích kompostérů pro několik obcí. Objevila se informace, že žádost mohou podat pouze obce s minimálním počtem obyvatel 1000. Je tato informace pravdivá, nebo může žádat jakkoliv velká obec/sdružení obcí?
detail >>Zobrazit odpověď
Omezení, které popisujete, v PO 4 není. Pravděpodobně bylo zaměněno s podmínkami hodnocení žádostí, kde se jedná o počet obyvatel, při kterém ještě dostane projekt s minimálními náklady (0,5 mil. Kč) maximální bodové hodnocení v kritériu Měrné finanční náklady na obyvatele.